Provoz e-shopu pozastaven, e-shop je na prodej.
dominik.vlach@waltinternational.comKaždý náramek má svůj stylNáramek dnes patří mezi naprosto samozřejmé součástí našeho outfitu. Pokud totiž právě šperky vybíráme, rozhodně bychom na tento typ neměli zapomenout. Ne vždy může být výběr náramku jednoduchý, jelikož díky širokým možnostem není vždy jednoduché vybrat ten pravý. Co je však důležité vědět, to je fakt, že každý náramek má svůj jasně daný styl a vzhled, a ten nám při výběru pomůže. Pojďme se tedy podívat, jak na to, a z jakých variant můžeme vybrat konkrétně.

Dámské náramky oslní svým provedením

Doslova se nabízí začít dámskými variantami, jelikož ty v této oblasti dokážou nabídnout unikátní skvosty. Primárně jsou rozpoznatelné tím, že se můžeme setkat s celou řadou naprosto ojedinělých variant co do velikosti, použitých materiálů, ale třeba i drahých kamenů. A příklad? Třeba náramek složený z několika velkých a výrazných ok, a to ať už v lesklém, nebo matném a tepaném provedení.
Velmi často jsou ale dámské náramky doplněny i oblíbenými krystaly Swarovski. Tyto krystaly totiž umožní doslova libovolné barevné kombinace a libovolné úpravy. Mohou tak být ve šperku přímo zasazeny, ale stejně tak mu mohou dokonale dominovat. Skvělou variací poté může být zcela unikátní náramek, jehož součástí jsou výrazné lesklé trubičky, na jejichž koncích je právě tento krystal umístěn. Dokonalá volba pro každou ženu, která chce vypadat úchvatně a netradičně.

Muži si potrpí hlavně na robustnost

A zatímco ženy dávají přednost netradičnosti z hlediska vzhledu, muži jdou při výběru hlavně cestou praktičnosti a kvality. A této poptávce se výroba logicky podřizuje. Nejsou výjimečné materiály jako ocel i stříbro, které požadavky na pevnost dokonale splní. Charakteristickým znakem mnohých pánských náramků jsou poté menší robustní oka, ale i kombinace s jinými materiály. Doslova se nabízí hlavně kůže, která tak může být skvělou volnou pro každého rockera. Právě kov a kůže totiž k tomuto stylu neodmyslitelně patří.
Přesto všechno je ale třeba dodat, že i pánský sortiment se může v rámci některých provedení přibližovat spíše ženským požadavkům. Zkrátka každý má svůj styl, a někdo tak dá přednost i variantám osazeným zmíněnými krystaly, či variantám s ozdobnými destičkami.

Kombinace materiálů jsou velmi lákavé

Jak jsme v souvislosti s mužským typem náramků nastínili, nejsou problémem kombinace materiálů, které jsme demonstrovali na spojení kovu a kůže. Stejně tak ale můžeme vsadit na něco, coby nás možná ani nenapadlo, a to hlavně ve spojení s náramkem. Tím materiálem je satén, který tak dodá celému šperku nádech skutečného luxusu.
Varianty, jako je bavlna, bižuterie, kaučuk nebo keramika už vedle saténu vypadají jako něco naprosto běžného. Rozhodně to ale neznamená, že ani ty nedokážou dát danému šperku svým způsobem zajímavý a logicky zcela originální styl. Zvláště kaučuk, použitý jako imitace kůže rozhodně nezklame.

Barva nemusí být jenom stříbrná

A že jste se při výběru náramků doposud věnovali pouze tradičním variantám v nádechu té stříbrné? Ne vždy je to nutnost, jelikož styl náramku může odrážet také jeho barva, či jeho barevné doplňky. Od tradiční stříbrné nebo zlaté se tak lze dostat i k variantám, u kterých nechybí nádech oranžové, tyrkysové, ale stejně tak i modré, žluté nebo duhové.
Zkrátka dát styl vašemu náramku nemusí být nijak složité, a vybrat ten pravý můžete nejenom podle materiálu, ale i podle barvy, provedení, ale i podle výrobce. Není totiž tajemstvím, že právě onu jedinečnost do něho vkládá firma, která ho vyrábí a která se tak přesně drží svého konceptu – tedy svým způsobem se drží i svého návodu na skutečnou originalitu. A jak ukazuje aktuální zájem, především netradiční provedení jsou ty, které aktuálně vedou v prodejnosti.