Zelený čaj a jeho účinky na naše zdraví


Zelený čaj je jeden z nejvíce konzumovaných druhů čaje na světě. Používá se často jako základ pro další čajové směsi, například ve spojení s dalšími bylinkami, nebo s ovocnými výtažky. Pravý milovníci zeleného čaje ho ale konzumují čistý a vybírají si ty nejlepší odrůdy, které jim dovolí vychutnat si typickou chuť zeleného čaje.

zelený čaj

Zelený čaj má v sobě spoustu vitamínů, minerálů a látek, které prospívají našemu tělu. Jsou to například polysacharidy, favnoidy, vitamíny C, několik ze skupiny B, hořčík, draslík či kyselinu listovou. Obsahuje také kofein, který pomáhá povzbudit činnost našeho mozku.

Díky těmto účinným látkám má skvělý vliv na naše zdraví. V čem nám může šálek zeleného čaje pomoci?

Detoxikace

Zelený čaj je přírodním detoxikantem, který pomáhá vašemu tělu zbavit se škodlivých látek a toxinů. Podporuje jejich vylučování a tím udržuje vaše tělo zdravé. Tím má velmi dobrý vliv na vaše ledviny a celkově vylučovací systém.

Stimulant

Jak už jsme zmínili výše, zelený čaj obsahuje kofein. Obsahuje ho méně než černý čaj nebo třeba káva, ale stále dostatečné množství na to, aby na vás působil jako stimulant. Takový šálek horkého zeleného čaje po ránu vám může dodat potřebnou energii a nastartovat váš mozek k činnostem, které se od něj očekávají.

zelený čaj

Trávení

S trávením má potíže spoustu lidí, ale může je zmírnit právě zelený čaj. Pokud trpíte problémy jako je třeba nadýmání, nafouknuté břicho, nadměrná plynatost nebo pálení žáhy, pravidelná konzumace zeleného čaje vám může s těmito problémy pomoci.

Hubnutí

Není tajemstvím, že u hubnutí se doporučuje popíjení zeleného čaje. Proč? Protože zelený čaj v sobě obsahuje látky, které dokáží nastartovat a zrychlit váš metabolismus. A právě toho chceme docílit. Rychlejší metabolismus rychleji spaluje kalorie, které přijmete, a tím může podpořit hubnutí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.