Vyzkoušejte, jestli voda v bazénu má optimální hodnotu pH

Jestliže by voda v bazénu měnila barvu nebo dokonce vůni, je to už zřejmě špatné a budete potřebovat tvrdý zásah. Aby k takové věci vůbec nedošlo, je potřeba hlídat, jaké procesy se ve vodě odehrávají. Každý den do vody padají nečistoty, prach a pyl z okolí, větvičky, každý den se třeba koupeme a postupem času musíme sledovat, jestli je ve vodě všechno v pořádku, protože některé změny a procesy pouhým okem nepoznáme. Jak tedy na to? Co k tomu potřebujeme? K tomu máme různé pomocníky.

Dítě v bazénu v modrém plovacím kruhu se spidermanem a s barevnými oranžovými rukávky

  • Věděli jste, že pH je velice důležitá složka? Nachází se i na našem těle a vždy musí být v souladu s pokožkou. Tato hodnota se zjišťuje také u vody v bazénu, proto potřebujeme testery. Ph tester Eshop Techneco se využívá k zjišťování pH vody v bazénu.

Kyselé a zásadité prostředí

Rozsah celé stupnice je od 0 do čísla 14. Uprostřed se nachází číslo 7, které je velice důležité neboť určuje jakési pomyslné rozhranní. Jedná se tedy o jakousi neutralitu. Neutrální rovná se sedm. Menší než 7 znamená kyselejší, větší než 7 znamená zásaditější. Tuto základní chemii nemusíte znát, ale jistě byste ji někde v paměti vypátrali. Ovšem co je potřeba vědět, je, že se optimální hodnota bazénové vody musí nacházet mezi 6,8 až 7,2. Abychom správně hodnotu určili, k tomu nám poslouží právě tester.

Vydlážděná terasa s bazénem, ve kterém je na zemi namalované slunce a se dvěma červenými křesly na sezení v popředí

  • Rozmezí udávané u této hodnoty jako optimální, je mezi 6,8 až 7,2.

Plavání a koupání bez omezení
Pravidelné kontroly jsou v období koupací sezóny běžnou samozřejmostí. Měly by se však provádět každý 7 maximálně 14 dní. Samozřejmě můžeme provést kontrolu i průběžně, pokud by se nám zdálo, že se kvalita vody změnila nebo dokonce zhoršila. Jistota je jistota a v oblasti našeho zdraví to platí dvojnásob. Některé přípravky najdete ve výhodné kombinaci, takže měří tuto hodnotu a ještě třeba chlor, který je další nezbytnou složkou v bazénu.
Díky čisté a zdravé vodě se můžeme každý den koupat, plavat a užívat si příjemných volných chvil venku za domem nebo na zahradě každičký den.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.