Stránky, které se na internetu neztratí

Potřebu něco sdělovat světu prostřednictvím celosvětové sítě má čím dál tím více lidí. Jednak je to dáno tím, že poměrně rychlý internet je dnes možné chytit v každé africké chatrči, jednak je na „vině“ daleko větší technická gramotnost mladší generace. Zatímco mnozí čtyřicátníci mají stále potíže i zapnout počítač, dvacetiletí lidé se na počítačích a obecně na internetu pohybují jako ryby ve vodě. V případě, že budete chtít web, který bude stát za to a který bude mít hodně návštěvníků, budete na něm muset pořádně zapracovat a dost možná si k jeho tvorbě přizvat i profesionály.

Celosvětová síť

        Samotná výroba internetových stránek dnes není tak složité jako v minulosti, ale pokud chcete mít profesionální web, asi byste ho neměli tvořit pomocí volně stažitelných programů, které nabízejí pouze omezený počet funkcí. Stránky, zvláště ty, které mají vydělávat nebo lákat na produkty, respektive služby, by měl y mít profesionální vzhled a fungovat bezvadně ve všech prohlížečích.

        Profesionální web se ale neskládá pouze z programové stránky, to je pouze základ. Rozhodně musíte zapracovat i na obsahu, zvláště pak na tom psaném. Máte-li talent na psaní, můžete veškeré texty vytvořit vy, ale ve většině případů je lepší obrátit se na profesionála z řad copywriterů, který vám vytvoří čtivé články, které prodávají.
Svět na dlani

        Zapomínat byste samozřejmě neměli ani na grafickou stránku vašeho webu. Ten by neměl být přeplácaný, jinak nejenže nebude vypadat kdovíjak skvostně, ale lidé, kteří mají stále ještě pomalejší připojení k internetu budou mít na vašich stránkách problémy. I rafiku byste měli raději nechat na lidech, kteří se tím živí. Nemusíte rovnou tuto práci předávat grafickému studiu, bohatě postačí, když si najmete vysokoškolského studenta, který se v těchto věcech vyzná a umí se v nich orientovat. Nebude to tak drahé a kvalitu dostanete tak či onak.

 

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.