Nevhodné chování na silnici

Mnoho řidičů, ať už začátečníků či zkušených řidičů, nedokáže dodržovat určitá pravidla chování na silnici. Z toho často vznikají potyčky a dopravní nehody, které často mohou stát život. Pojďme se podívat, které jsou podle mě nejhorší.

A) Vybržďování

Vybržďování je nepřijatelné. Mnoho řidičů si tím pravděpodobně potřebuje něco dokázat nebo chtějí všem ukázat, že jsou králem silnic. Pokud tedy jedete podle předpisů, tak kvůli tomu, že se vám někdo lepí na zadní část auta, nezrychlujte. Když vás někdo bude chtít předjet, tak ať si vás předjede. Pokud vás řidič předjede a začne z ničeho nic před vámi brzdit a vybržďovat, poproste člověka na místě spolujezdce, zda by dotyčné auto nezačal natáčet (pokud máte v autě kameru, tím lépe). Pokud to stálé vybržďování přetrvává, obraťte se na policii a řidiče nahlaste. Mnoho řidičů, kteří vybržďují, si neuvědomují, že tím tak mohou způsobit nehodu, protože řidič za ním nebude počítat s tím, že by ho někdo vybržďoval.

auto

B) Řidiči a dva jízdní pruhy

Když jedete na dálnici nebo na silnici, která má ve vašem směru dva jízdní pruhy, tak by se měl každý naučit, že se jezdí v pruhu, který je vpravo a v levém se předjíždí. Někteří řidiči to stále pravděpodobně nepochopili, jelikož stále jezdí v levém pruhu a nikoho ani nepředjíždějí. Horším problémem jsou dva kamiony, kteří se předjíždí. Pokud se takto začnou předjíždět dva kamiony na silnici, kde dva pruhy v jednom směru nejsou a kamion předjíždí v protisměru, tak se dost pravděpodobně může stát, že se mu tam objeví auto v protisměru a může to skončit vážnou dopravní nehodou pro řidiče osobního automobilu.

auto

Někomu dělá problém, když chce předjíždět, aby dal blinkr a podíval se do zrcátek. Hodně řidičů se do bočního zrcátka nepodívá a prostě do levého jízdního pruhu vjede, i když tam jede jiné auto. Z toho také často vznikají nehody. Proto si dávejte na silnici pozor, jelikož nikdy nevíte, co se může stát.

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.