Není medvěd jako medvěd

Ve středoevropské oblasti bývá nejčastěji viděn Medvěd hnědý. Poddruhů této medvědovité šelmy je několik. Grizzly, kodiak či medvěd syrský a kamčatský. V naších lesích se občas vyskytuje brtník. Důležitou informaci pro všechny, kteří se ním střetnou je fakt, že člověka medvědi nepovažují za svoji potravu. A pokud jim okolnosti dovolí, tak se mu raději vyhnou. Anebo se dají na útěk. Medvěd lední se řadí mezi největší druhy. Ve vzpřímené poloze na zadních nohách dosahuje až třímetrové výšky. Jejich domovem je Arktida, kde jsou  nejvyhledávanější potravou tuleni. Které vyciťují velké vzdálenosti. Jejich srst je bílá a tak splývají z okolní krajinou, pokrytou ledem a sněhem.

Domov Medvěda ušatého

V prostoru od Himalájí až k čínskému pobřeží je nejčastěji viděn Medvěd ušatý. Který se nejlépe cítí na stromě, který je jeho domovem.  Ale problém mu nedělá zdolání skály ve výšce čtyř kilometrů. Zajímavé je využívání žluče tohoto zvířete v klasické čínské medicíně. Kde je jim v zajetí často odebírána. Medvěd brýlatý, mnohdy označován jako andský žije v Jižní Americe. Jeho srst v bílé barvě kolem očí připomíná brýle. Tento druh medvědů si nebuduje brloh. Ale přežívá i v noci na stromech. Kde si lože staví ve větvích. Medvěd brýlatý patří mezi nejohroženější druh. Vzhledem k tomu, že deštné pralesy, ve kterých se vyskytuje především, kvapem mizí. 

Potkat lze medvěda i v našich lesích

V jihovýchodní části Asie žije Medvěd malajský. Který se odlišuje od ostatních druhů je tmavá srst doplněná světlým čenichem. Pro svoji výšku, která je okolo sedmdesáti centimetrů, je zařazen mezi nejmenší druh. Který bývá v Malajsii často pořizován coby domácí mazlíček. Jeho nejoblíbenější pochoutkou je včelí med. A vidět ho mohou i návštěvníci některých tuzemských zoologických zahradách. Medvěd pyskatý je vybaven silnými a velkými drápy, kterými zdolává i vysoké stromy při vyhledávání potravy. A dokáže je v případě potřeby využít i jako zbraň. Tento medvěd se objevuje pod jménem Balú i v Kiplingově Knize džunglí. Jeho mláďata jsou často cvičena k tanci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.