Na zdraví aneb vždy je důvod

Milujeme společenský život. Ke společnosti a dobré náladě ve středu Evropy neodmyslitelně patří i alkohol. Češi jsou proslulí velkou spotřebou alkoholu. Pivo, víno, rum, vodka, slivovice, bylinky…co jen hrdlo ráčí. S alkoholem jde ruku v ruce i přípitek. Přeci jen vždy se najde důvod, proč pít a na co si připít. Když dojdou důvody, vždy je tu naše zdraví!

sklenice na víno

Jak jsem zmínila, nápojů, čím si přiťuknout je mnoho. Ještě větší množství je sklenic, kterými provádíme čin čin. Rum, vodka a jiný tvrdý alkohol se servíruje v panácích. Velmi široký pojem. Velké, malé plastové, skleněné, se vzory barevné…Pivo si neumíme představit v jiných nádobách než v půllitrech. Ať už v klasických krýglech se skleněným uchem či ve skleněných třetinkách. Víno konzumujeme v typických sklenkách na vysoké nožce. Skleničky na víno dělíme tvarem především dle druhu vína.

sklenice na víno

Obyvatele především jižní Moravy jsou vinaři. Na víně si zakládají. Jestli jste někdy projížděli Moravou, narazili jste na každém rohu na vinohrad, sklípek či vysmátého vinaře. Ti moc dobře vědí, jak správně držet sklenici s vínem. Jestliže si nechcete jihomoraváky rozkmotřit, rozhodně sklenici nedržte za pohár. Takové držení je i proti etiketě. Víno tak zahříváte a ničíte tak jeho kvalitu. Zkušení vinaři sklenici uchopí dvěma prsty za spodní část. Nemusíte je ihned napodobovat. Uchopte skleničku s vínem buď jako byste drželi pero či mezi palcem a ukazováčkem. Těmito způsoby neuděláte chybu.

Víno je na Moravě opravdovou vášní. U kvalitních vinařů se doma nesetkáte s levnými sklenicemi z Ikei. Ve vinařských rodinách se ručně vyráběné sklenice dědí z generace na generaci. Každý rod osobitý specifický vzhled – odlišují se tvarem, barvou či designem. Broušené sklenice na víno jsou opravdový kumšt a používají se pouze při zvláštních příležitostech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.