Lednice hotel – zázemí pro výlety po jihomoravském regionu


Proč zavítat na jih Moravy

Jihomoravský region je mezi lidmi známý především zásluhou vinné révy. První vinice tu zakládali již Římané, byli si vědomi úrodnosti půdy a zároveň velmi teplého podnebí s výjimečně dlouhým slunečním svitem. Dnes jsou vinařská centra Mikulov a Valtice známá po celém světě, a tak stojí za to poznat osobně svéráznou atmosféru pěstování, sklizně a výroby vinařských produktů.

vinná réva

Zámek Lednice – v Mikulově byste neměli vynechat návštěvu zámku a zámecké zahrady, stejně tak překrásný barokně vyzdobený zámecký klenot ve Valticích. Ovšem jednou z nejkrásnějších památek světa je zámek Lednice. Je přestavěn v romantickém duchu do podoby novogotického šlechtického sídla a součástí zámeckého areálu je i obrovský krajinný park. Celý Lednicko-valtický areál je zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO. Vyplatí se tu vypůjčit jízdní kola a svézt se historickým parním vlakem z Břeclavi do Lednice. Ubytování poskytuje Lednice hotel s veškerým potřebným zázemím i pro náročnou klientelu.

Pálava – Pavlovské vrchy nechybí v žádném turistickém průvodci a znají je i zahraniční návštěvníci. Jedná se o významné vápencové pohoří s několika jeskynními útvary a zříceninami hradních staveb. Pálava kdysi sloužila jako strážní bod v příhraniční oblasti Rakouska a Uher, a jak daleko lze odtud dohlédnout, se můžete přesvědčit sami.

zámek Lednice

Dyje – řeka Dyje tvoří páteř úrodné krajiny Břeclavska již po tisíciletí. První osadníci se tu objevili již v pravěku, dovtípit se o tom můžete v Dolních Věstonicích (Věstonická Venuše). Za socialismu tu byla vybudována největší moravská přehrada Nové Mlýny a část původního koryta Dyje zůstala zachována v podobě lužního lesa. Jak přehrada, tak i lužní les patří k nejzajímavějším jihomoravským scenériím.

Hraniční přechod – být na jihu Moravy znamená také využít možnosti zavítat do Rakouska, do Maďarska, nebo na Slovensko. Je odtud výhodné a rychlé dálniční spojení všemi směry, a tak jste za pár desítek minut v docela jiném světě.

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.