Informační technologie a mé zkušenosti s ní

Informatiku jsem měla na základní i střední škole, ovšem nikdy mě nebavila, ani nešla. Informatika společně ještě s matematikou byla jedním z mých nejmíň oblíbených předmětů vůbec. Už na základní škole jsem z ní v osmé a deváté třídě měla na vysvědčení trojku. Co byla ale docela velká výhra bylo to, že na střední škole nás učil takový dost hezký pan profesor, jmenoval se David Tichý. Byl strašně chytrý a pro nás i velice přitažlivý, takže jakékoli moje vyvolání k tabuli pro mě bylo hrozně ponižující a trapné. Téměř nikdy jsem totiž nepochopila zadání daného úkolu a nevěděla jsem vůbec, která bije. Vždycky jsem tak nějak sklopila oči k zemi a doufala, že mě nevyvolá.

profesor

Nikdy jsem žádný úkol nevyřešila sama, snažila jsem se opisovat od spolužáků, vždy to byla nějaká práce v Excelu, nějaké tvoření tabulek a buněk a podobné věci, které mě upřímně vůbec nezajímaly. Vzpomínám si jako by to bylo včera, kdy mě pan profesor vyvolal k tabuli. Vysvětloval mi úplně jednoduché zlomky a danou látku, ale já vůbec nevěděla, která bije, vzpomínám si jak říkal- ,,Andulo, ježíš přemýšlej…“ jenže já vůbec nevěděla, skoro všichni ostatní to alespoň nějak pochopili, ale jen já ne. Pan profesor Tichý se pak stal panem ředitelem, protože byl dost chytrý a já jen doufala, že už ho nikdy nikde nepotkám!

notebook

Pojďme si na závěr ještě říci, co to ta Informatika vlastně je, co to znamená. Informační technologie je technicky zaměřený obor pracující převážně s počítači, ale také s firemními a databázovými servery. Informační technologií jsou systémy, zařízení, komponenty a software, potřebný k vyhledávání, zpracování a uchování informací. Jejich použití vyžaduje použití elektroniky, podobné technologie. Informační technologií je jakýkoliv elektronický přístroj, který je schopen zpracovat určité informace. Takový přístroj musí být schopen přijmout data, ty následně samostatně zpracovat a vytvořit z nich příslušná výstupní data.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.