Budapešť- Perla Dunaje

Maďarsko není přímořský stát, jeho hlavním městem je Budapešť, která sama o sobě je nádherným klenotem. Určitě stojí za návštěvu. V Maďarsku žije přibližně 15 milionů obyvatel a každý 5. Maďar žije právě v Budapešti. Budapešť má zaslouženě právě přezdívku „Perla Dunaje“ a jak sama tato přezdívka napovídá, touto metropolí právě protéká nádherná řeka Dunaj. Za zmínku určitě stojí nádherná budova Maďarského parlamentu. Tyčí se majestátně na břehu Dunaje. Budova v novogotickém slohu se stavěla od konce 19.  století a stavěla se celých 19 let až do roku 1904. Je přístupný veřejnosti během prohlídek. A v noci je krásně nasvícený.

budapešť

V budově sídlí vláda a také zde můžete obdivovat korunovační klenoty. Další krásnou stavbou je Budínský hrad. Má společné s Pražským hradem to, že se jedná o komplex paláců. Za zmínku určitě stojí Rybářská bašta. Propojuje novogotický a novorománský styl, tím je tedy zajímavá. Jedná se o krásnou a honosnou světlou budovu. Stavba byla postavena na přelomu 19. a 20. století a slouží jako ozdoba. Nádherná je procházka po řetězovém mostě, který spojuje dva břehy Dunaje. Tento most se jmenuje Széchenyi Lánchíd. Byl postaven v roce 1849. Tento most je jeden z největších v Evropě. Propojil města Budu a Pešť, tak vznikla vlastně maďarská metropole. Pokud jste milovníky lázní, v Budapešti jste na pravém místě. Nachází se zde lázně Széchenyi a Gellért. Lázně Széchenyi jsou zrovna největší léčebné lázně Evropy. A vypadají nádherně. Pobyt v nich je doopravdy velmi příjemný.

most

Termální bazény, 15 vnitřních bazénů, sauny, páry, velký plavecký bazén. Tím se pyšní tyto lázně. Lázně Gellért patří pod hotel Gellért. Jsou velmi slavné a určitě si v nich užijete příjemné vodní chvíle. A ano, určitě si užijete pěkné bazény, páry, vířivé vany či sauny. Budapešť také skrývá antické město Aquincum. Pokud jste fanoušci archeologie, tato památka vás určitě nadchne. Pěkná je Gellértova hora, též známá jako Gellértův vrh. Celých 235 m velký vrcholek s lesíkem, určený na příjemnou procházku. Na tomto vrcholku se nachází citadela, z které se můžete kochat nádherným výhledem na Budapešť. Poblíž citadely také stojí Niké. Socha svobody. Za zmínku stojí také pozemní lanovka, jubilejní metro Földalatt, další lázně jako Lukács, Aquaworld Resort Budapes, budova opery. Pokud jste milovníkem nejen kultury a lázní, ale máte rádi přírodu, určitě navštivte Jáson- hegy. Nachází se zde krásné stezky pro turisty v pěkných lesích. Tak co vy na to? 

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.