Dolní Morava

Možná si právě říkáte, že se nachází jihu Moravy. Ale není tomu tak, protože je to ve skutečnosti název obce. Není nijak obrovská, a proto si zde užijete zasloužený odpočinek a naberete nové síly. Vše podtrhuje nádherná příroda, kterou se rozhodně nezapomeňte projít. Když Vás turistika nebaví, tak to vůbec nevadí, protože si zde každý najde své. Možností je tu opravdu několik, proto se rozhodně nudit nebudete.
výhled na Dolní Moravu
A pro koho je Dolní Morava určená? Určitě pro všechny. Rodiny s dětmi velmi často tuto lokalitu vyhledávají a jsou s ní velice spokojeni. Speciálně děti ocení největší bobovou dráhu v ČR a podobné atrakce. Základem pěkné dovolené je ubytování. Hotelů a penzionů je zde dost, jen dbejte na dostatečný čas předem, protože ubytovací místa bývají celkem rychle obsazená. Možná něco seženete na poslední chvíli, ale tím se výběr rapidně sníží. Ideální ubytování je i s bazénem, protože po odpoledním návratu ho rozhodně oceníte.
Stezka v oblacích
Ačkoli je nedávno postavená, tak patří k jednomu nejvyhledávanějšímu místu. Nahoru se k ní dostanete lanovkou, nebo pěšky. To už je ale pro ty odvážnější, protože samotná stezka je ve výšce 1116 m. n. m. Od lanovky je jen pár kroků, což ani pro malé děti není žádný problém. Na samotný vrchol se jde do mírného kopečka po neuzavřené lávce. Uzavřené temné schodiště klasické rozhledny se nepodobá stezce v oblacích ani kousíčkem. Skutečně je tak vysoko, že jste v oblacích. Na tento výlet si hlavně naplánujte pěkný den, abyste si užili opravdu nádherný výhled. Na vrcholu je síť, která je vysoko 55 metrů nad zemí, takže to chce trochu odvahy na ni stoupnout, protože se celkem hýbe. Pro zkrácení cesty můžete sjet tobogánem a děti prolézt sítí mezi patry.
stezka v oblacích
Mamutí horská dráha
Rozhodně to není jen obyčejná bobová dráha. Už jen délka tři kilometry z ní dělá druhou nejdelší ve střední Evropě. Jízda je opravdu adrenalinový zážitek, místy se řítíte rychlostí až 50 km/ h. Sklon je někde až 30 stupňů a po celé trati 25 rychlých zatáček, 360 ° otočka, osmička a 4 skoky nad lesní oblastí. A to celé vede lesním terénem a občas planinou. Nahoru se dostanete pomocí lanovky nebo dvoumístného bobu. Tam i zpět vyjde jízda pro dospělou osobu na 290 Kč a dítě 210 Kč. Na takový zážitek nezapomenete celý život, takže překonejte strach a hurá na sjezd dolů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.