Bojové sporty

V dnešní době se ze všech stran skloňují bojové sporty. Ať už v televizi nebo na internetu. A sledovanost a oblíbenost strmě stoupá vzhůru. Spousta mladých lidí sleduje známé bojovníky a berou si jejich životní styl a nasazení jako vzor. Zápasníci neustále tvrdě trénují a hlídají si jídelníček. Před každým zápasem musí shodit do dané váhové kategorie. Často musí shodit hodně kilogramů během pár dní. Využívají k tomu sauny, vrstvení oblečení a přísné diety. Dohlíží na ně spousta doktorů, výživových poradců a specialistů. Bojové sporty vznikly jako souhrn cviků a pohybů za účelem co nejlepší obrany.

karate

Jako první se o ně začaly zajímat národy na východě. A to především v Japonsku, Koree a Číně. Nejen fyzickou stránku však trénovali. Také především tu psychickou a to jak odolnost, sílu a nebo mentální soustředění. Trénovali také dech a často se soustřeďovali na meditaci. Bojové sporty se rozlišují podle složek na které jsou zaměřeny. Třeba box je především o úderech. S kopy se setkáme zejména u taekwondu, kickbox, karate, capoeira. Bojové sporty se zbraní je další kategorií. Jsou to šerm, kung-fu. A poslední bojový sport zaměřený na páky nebo úchopy jsou judo, aikido, jiu jitsu. Aikido je založeno na myšlence neagresivity.

kop

A také je velice důležitá práce s dechem. Naopak jiu jitsu pochází z Japonska. Toto cvičení je výhradně bojové. Využívá se v něm především kinetické energie, která je použita proti protivníkovi samotnému. Žáci se učí ubránit zbrani. Capoeira je směsí tance, obrany, boje. V historii byla populární mezi otroky. A do Brazílie ji přivedli Portugalci. A za dobu jejího trvání byla vyhlášena jako národní sport. A krav maga je bojový systém Izraelských obranných sil a u nás je stále populárnější. Nejdřív byla určena jen vojenským jednotkám, ale postupem času se dostala i mezi civilní obyvatelstvo. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.