Rolety noc a den versus hliníkové žaluzie

Vyzdobí váš příbytek

Klasické hliníkové žaluzie si budete do bytu pořizovat hlavně z praktického hlediska, ale asi od nich nebudete očekávat, že vám místnost vyzdobí tak, že ji zútulní a zkrášlí. Je to dáno zřejmě tím, že jsou lamely příliš úzké, a kovové, takže působí spíše odtažitě a chladně. Jistým estetickým prvkem v domácnosti, máte-li ji sladěnou do stejných prvků, jsou dřevěné žaluzie, ty se dobře hodí k určitému typu nábytku (např. z dřevěného masivu nebo bílým posuvným dveřím vestavěných skříní), k bílé malbě či některým pastelovým tónům barev vymalovaného interiéru.

moderní obývák

S roletami den a noc je to odlišné, ty jsou samy o sobě koncipovány tak, aby místnost „zvedly“ na vyšší úroveň, abyste se uvnitř cítili příjemně a měli také lepší náladu. Proč tomu tak je? Zřejmě z několika důvodů, tím prvním je samotný materiál – textilie, tedy nikoli žádný kovový plech. Textil je sám o osobě přitažlivý a okolní prostor zútulňuje, textil kolem sebe vnímáme podobně, jako textilní oblečení, rádi se k němu přiblížíme, dotýkáme se jej, pohladíme jej a pomazlíme se s ním. Proto také máme rádi na podlaze měkké koberce, která naše chodidla příjemně hřejí a hladí. Rolety noc a den hřejí a hladí naši duši, ačkoliv se jich nemusíme přímo dotýkat.

okno v ložnici

Obrovský výběr mnoha možností

Vybrat ty ideální rolety, resp. jejich barvu, vzor a typ tkaniny, není zrovna snadné, neboť je jich na trhu tolik, až se vám z toho může zatočit hlava. V tomto směru měli jistou výhodu lidé za socialismu, neboť měli snazší rozhodování v koupi automobilu, oděvů, obuvi a dalšího spotřebního zboží ve velmi omezeném sortimentu.

Až budete rolety vybírat, pamatujte také na to, že každá látka, ať už jde o barvu nebo materiál, bude jinak stínit místnost, a bylo by vhodné, se o tom přesvědčit někde „na živo“, například v nějaké vzorové kamenné prodejně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.