Fiat Multipla z roku 1996, šeredné super auto dostupné každému.

Téměř všichni diskutující se shodnou, že nejhorší je na něm samozřejmě nezapomenutelný a tolik diskutovaný a haněný design z roku 1996 s malými kulatými světly a vystouplým předním sklem nad povrch kapoty s nevzhlednou boulí táhnoucí se pod celým předním oknem. Kontroverzní design doplňují boční okna připomínající výkladní skříně nákupního střediska.

Auto tachometr

Disponuje systémem ABS, imobilizérem a klimatizací už v základní výbavě, stejně tak jako airbagy řidiče i spolujezdce. Mezi plusy patří i skutečnost, že nabízí až 6 plně sklopitelných sedadel. Pokud se podíváme na dobové ceny, zjistíme, že se prodávala od 639 900,- Kč ve variantě 105 JTD ELX. S výbornou kombinovanou spotřebou 6,4 litru na 100 kilometrů.

Srovnáme-li její konkurenty té doby, pak zjistíme, že právě nízká spotřeba z ní dělala velice zajímavý rodinný vůz. Renault Mégane Scénic 1,9 dTi se prodával sice o více jak sto tisíc méně, ale jeho spotřeba byla mnohem vyšší a jeho kombinovaná spotřeba byla 7 litrů na 100 kilometrů a ovšem dokázal zrychlit z 0 na 100 km/hod pouze 0,3 vteřiny pomaleji.
malovaná auta

Velkým konkurentem mu byl i skvělý Opel Zafira 1,6 16V, který se cenově Fiatu sice přibližoval, ale jeho spotřeba s ohromným průměrem 8,3 litrů na sto kilometrů mnohé dokázala zákazníky odradit. Cenově byla Zafira skoro o čtyřicet tisíc níže, avšak nedisponovala klimatizací v základní výbavě a při zrychlení z 0 na 100 km/hod byla až o 1,1 vteřiny pomalejší.

Podíváme-li se na dobový vůz Mitsubishi Space Star 1,3i s kombinovanou spotřebou 6,8 litru na sto kilometrů, musí nám dojít, že Fiat Multipla byl ve své třídě nejúspornějším rodinným vozem. To se bohužel promítlo do ceny a uvedeným vozům zaručeně kralovala více než o sto tisíc vyšší cenovou hladinou.

Co se týče jízdních vlastností pak je nutno konstatovat, že Multipla má sice poněkud tuhé odpružení, ale právě díky širokému rozvoru kol perfektně sedí v zatáčkách. Navíc díky svému vnitřnímu objemu 430 litrů je všestranným pomocníkem ať už při dovážení stavebního materiálu nebo skvělým rodinným vozem. Bonusem je, že se dnes dá ojetá sehnat už za příjemných 30 000,- Kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.