Domácnost tak trochu v jiném stylu – Vyměňte modernu za rustikální styl! Co budete potřebovat?

Máte rádi přírodní materiály a líbí se vám starý nábytek? I sběratelské kousky vám mohou oživit domácnost, nebo si pořiďte nový nábytek v retro stylu.

Domácnost tak trochu v jiném stylu – Vyměňte modernu za rustikální styl! Co budete potřebovat?

Dnes je běžné, že si každý zařizuje domácnost v moderním stylu, ale pokud se vám už moderní nábytek omrzel, můžete to zkusit trošku jinak. Velmi oblíbený je dnes rustikální styl, který sice není nemoderní, ale na první pohled v nás evokuje staré doby, doby, kdy byl v módě nábytek dřevěný, masivní a hlavně kvalitní. Moderní věci jsou sice pěkné, ale ne každý se může cítit dobře v modernizované domácnosti. To z rustikálního stylu na nás dýchají nejen staré časy, ale i příroda a hlavně klid. Pokud navíc máte rádi staré věci, starožitnosti a kvalitní ruční práci, budete opravdu ve svém živlu.

pexels-photo-241821

Jaká je domácnost v rustikálním stylu

Definice rustikálního stylu je docela jednoduchá, je v něm využito zejména přírodních materiálů, samozřejmě všemu kraluje dřevo. Ale přírodní materiály nezastupuje pouze dřevo, ale i kámen nebo kov. Tyhle materiály se navíc velmi dobře vzájemně doplňují a není tak vůbec těžké je spojit dohromady a kombinovat. Co se týče barev i ty jsou v souladu s přírodou, takže by měly být voleny barvy přírodní a neutrální, v rustikálním stylu se příliš neobjevují barvy křiklavé a poutavé. Všechno doplňují rostliny, květiny živé i sušené a přírodní dekorace.

Tohle všechno v člověku vzbuzuje pěkné pocity a mnohdy vzpomínky na dětství. Rustikální styl by se dal přirovnat k tomu, co jsme mohli vídávat u svých babiček nebo k tomu, co třeba dnes máme na chalupách. No a k tomu můžeme počítat i starožitnosti.

pexels-photo-6032283

Nebojte se staršího nábytku a ceněných starožitností

Starší nábytek máme tendence vyhazovat, už se nám přece nehodí, ale i s ním se dá pracovat, tak se toho nebojte a než něco vyhodíte, zvažte, zda by se to ještě nemohlo opravdu hodit. Pokud se vám zalíbí rustikální styl, určitě můžete mít doma i třeba pár starožitností. Ty se dneska dají šikovně kombinovat i s moderním nábytkem, ale to se musí umět. No ale, pokud se rozhodnete jít právě do rustikálního stylu, starožitnosti prostě musíte doma mít, alespoň pár kousků. Rustikální styl sice není jen o nich, ale určitě jej právě starožitnosti skvěle doplňují. Ozdobou ložnice se může stát starožitná postel, obývacímu pokoji zase může kralovat starožitná komoda.

Nebojte se změny a vsaďte na tento venkovský, přírodní a kouzelný styl i vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.