Nejohroženější zvířata na světě

Na světě existuje mnoho přes devatenáct tisíc druhů zvířat, které se stávají velice ohroženými z důvodu jejich budoucího vyhynutí. Za jejich budoucí vyhynutí má vysoký podíl lidský faktor, ale také příroda, která si v rámci globálního oteplování dělá, co chce, a má to právě tento následek.

Ohrožených druhů je opravdu mnoho, my si nyní přiblížíme některé z nich:
Čepcol hřebenatý– je to typ tuleně, který žije v Severním Atlantiku. Tento druh má v současné době kolem posledních sto tisíců kusů. Dokáže se ponořit do přibližně na jednu až do hloubky jeden kilometr.
Klokan Matschieův– jedná se o typ klokana, který přebývá na stromech v Nové Guineii. Tento druh je ohrožený kvůli ničení životního prostředí právě lidským faktorem.
orlosup bradatý
Orlosup bradatý– žije v evropských alpách a není ho už ani dvacet tisíc kusů. V České republice ho nalezneme i ve čtyřech zoologických zahradách, kde se také snaží tento druh množit, aby nevyhynul.
Axolotl mexický– vyskytuje se zejména v mexických jezerech. Jedná se o vodního obojživelníka, který je však loven a podáván jako mexická specialitka.
Langur čínský– jedná se o typ primáta, který pochází z Číny. Ačkoliv se pytláctví v Číně trestá, tak i tento druh je loven. Odhaduje se, že jich žije kolem 10ti tisíce kusů.
gaviál indický
Gaviál indický– toto je kritický ohrožený druh ze všech krokodýlů. V Indii je považován za posvátné zvíře. Ve volné přírodě je jich kolem dvě stě kusů.
Dugong indický– jedná se o vodního savce, žije u dna mělkých vodních zátočinách. Je loven místními domorodci pro své maso. Přesný počet, který ještě žije, bohužel není znám, ale odhaduje se, že jich je něco kolem jedné tisícovky.
Krab palmový– jedná se o největšího suchozemského korýše. Žije na ostrovech jihovýchodní Asie a je loven pro maso. Ti větší jedinci dosahují váhy až sedmnácti kilo. V přírodě nemá mezi zvířaty jediného nepřítele.
Bohužel ohrožených druhů je mnohem více. Spousta z nich je jich lovena pro maso a potravu, kde jsou následně podávány jako místní speciality. Peníze jsou prostě metla lidstva.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.