Jaké účinky má kokosový olej – využít jej můžete hned v několika oblastech

Účinky kokosového oleje jsou velmi mnohostranné, kromě využití v kuchyni se dá kokosový olej využít v kosmetice i jako preventivní prostředek proti nemocem.

Jaké účinky má kokosový olej – využít jej můžete hned v několika oblastech

O skvělých účincích kokosového oleje není pochyb, kromě toho, že se dá využít v kuchyni i kosmetice, usnadňuje hubnutí a je plný antioxidantů, čímž si můžete posílit své zdraví. Kokosový olej se zpracovává velmi rychle, během této doby tak nedochází ke ztrátě účinných látek, vždy je ale lepší vybírat olej bez jakýchkoliv příměsí a hlavně bez parfemace. Čistý kokosový olej pak můžete používat opravdu na všechno.

pexels-photo-322483

Kosmetický pomocník číslo jedna

Kokosový olej na vlasy se hodí využít vždy, když vlasy strádají, potřebují dodat výživné látky, jsou suché a roztřepené. Působí skvěle na vlasy, které se snadno lámou, viditelně a hodně padají, anebo třepí. Ženy, které si své vlasy často barví nebo tepelně upravují, tyto problémy jistě velmi dobře znají. Z kokosového oleje si můžete udělat rychlou a velmi výživnou masku, stačí jej nanést na vlasy po celé jejich délce nebo pouze na poškozené konečky a nechat pár minut působit. Poté je nutné vlasy důkladně umýt, aby nezůstaly mastné.

Kromě toho jsou úžasné i jeho účinky na pokožku těla. Kokosový olej má v sobě protizánětlivé a hojivé látky, může tedy pomoci nejen suché pokožce se sklonem k vyrážkám a opruzeninám, ale napomáhá také léčit nepříjemné akné a pupínky. Zklidňuje také pokožku popálenou od sluníčka, proto jej mějte u sebe vždy, když se budete v létě vystavovat slunečním paprskům. Náramně si poradí také s hojením drobných poranění a jizev. Pokud vám dojde odličovací mléko, můžete jej využít i jako šetrný odličovač a jako olej vám poslouží i při masáži těla.

pexels-photo-2103945

Do kuchyně i na hubnutí

Díky kokosovému oleji můžete také mnohem zdravěji vařit a smažit své oblíbené pokrmy. Neobsahuje žádný cholesterol, navíc se i při vysokých teplotách nepřepaluje jako běžně používaný olej. Využít se dá, jak na vaření, smažení nebo pečení, výborný je i k používání ve studené kuchyni nebo na přípravu sladkých dezertů.

Tento exotický zázrak má ještě jednu obrovskou výhodu, je plný antioxidantů a také zdravých tuků. Během redukčních diet může pomoci se shazováním přebytečných kilogramů, rychle zahání hlad i chutě na sladké. Díky antioxidantům, které obsahuje, si posílíte svůj imunitní systém.

S kokosovým olejem můžete být zdravější, krásnější a dokonce i hubenější. Je čas jej vyzkoušet a pravidelně využívat.

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.