Dům na klíč

Dům na klíč představuje pojem pro stavbu rodinného domu realizovanou přes stavební společnost, která zajistí vše od projektu, přes práci, až po materiál. Jedná se nejen o celkovou stavbu domu, ale také jeho zařízení a v případě zájmu také upravení okolí (stavba plotu, úprava dvorku, apod.). Jakmile bude toto dokončeno, majitel dostane klíče a může se okamžitě stěhovat. Stavět je možné jak podle katalogu stavební společnosti, tak podle vlastního projektu. Tady se ale navýší cena o dokumenty a architekta.
dům a klíč
Výběr stavební firmy je tak vlastně jediným důležitým krokem, který musí majitel podstoupit. Profesionální společnost nejen, že postaví dům kvalitně, ale také rychle a v případě vady je zde záruční lhůta, kterou na ni lze uplatnit.
Samotná smlouva se stavební společností musí obsahovat přesně stanovenou konečnou cenu (s daní nebo bez), výší splátek a termíny dokončení. Dále pak pokuty pro obě strany – při nedodržení termínu realizace platí stavební společnost a při pozdní úhradě splátek zase majitel.
dům a klíče
Ačkoli se jedná o nejdražší variantu pořízení vlastního bydlení, má tento způsob své výhody:
·         Prvním důvodem je samozřejmě profesionální provedení stavby a také její rychlý postup – rozdíly lze pozorovat takřka ze dne na den.
·         Stavební firma postaví celý dům sama, popřípadě jenom s malým množstvím partnerů, celá stavba je tudíž v jedněch rukou.
·         V průběhu stavby si může majitel měnit drobné prvky stavby oproti projektu, aniž by pak platil pokutu za nedodržení stavebních plánů. Profesionálové totiž dobře vědí, co se může měnit.
stavební plány
·         Stavby na klíč jdou ruku v ruce s módou. To se netýká pouze designu domu, ale také jeho energetické úspornosti.
·         Oproti stavbě svépomocí je předem známo datum dokončení. Při jeho nedodržení se postupuje podle smlouvy, kde jsou dohodnuty sankce.
·         Firma má svůj okruh dodavatelů materiálu, kde jako věrný zákazník nakoupí výhodněji, než by nakoupil člověk stavící si dům svépomocí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.