Detaily zábradlí z nerezu

Nerezavějící ocel má široké využití. Kuchyně, hygienická zařízení, zábradlí, schody a další místa se bez nerezu neobejdou. Je lehce udržovatelný a nedrží se na něm tolik baktérií jako na jiných materiálech. Má ale jednu nevýhodu.

Díky své tvrdosti a houževnatosti není snadné s ním pracovat a tvořit z něj to, co chceme vyrobit. Je to velice tvrdý materiál. Těžce se řeže na požadované délky, velice ztuha jde do něj vrtat. Svařování je komplikované samo o sobě. Přesto se vynaložená námaha na opracování vyplatí a z nerezu vznikají krásné výrobky.

Kombinace nerezu a dřeva

Mezi těmito krásnými výrobky bývá i zábradlí ke schodům, schůdkům, či vstupním žebříkům do vody bazénů.

Co se týká schodů, nerezové zábradlí se instaluje v interiérech i v exteriéru. V exteriéru se využívá přirozená odolnost kvalitní nerezavějící oceli proti povětrnostním vlivům. Zábradlí po celý rok vypadá stále stejně dobře a vyniká v tom, že nemá nároky na údržbu. Nerezaví, jeho povrch zachovává lesk.

V interiéru nerezové zábradlí je používáno k dokreslení dojmu, který máte z objektu získat. Jde často o dominantní, designový prvek, ničím nezaměnitelný.

Zábradlí balkonové

Nerezové zábradlí může být jako součást samonosného schodiště, kde se podílí na stabilitě a funguje jako celkový, posilující, nosný prvek.

Častěji je však nerezové zábradlí přichyceno ke stávajícímu schodišti nějakým konstrukčním systémem. Většinou jsou ve schodišti pevně zapuštěny kotvy, ke kterým jsou přišroubovány nosné, svislé sloupky zábradlí. Mezi sloupky je výplň, kterou může tvořit nerezový rám, se sklem, ocelovými, průběžným lanky, či se šprušlemi z nerezové kulatiny. Vrchní část, která zpravidla spojuje celkovou část schodiště, tvoří madlo. To je možné vytvořit opět z nerezového profilu, budˇ kruhového, nebo půlkruhového průřezu. Zábradlí z nerezu v kombinaci se sklem, je zřejmě na pohled nejluxusnější variantou.

Podobné příspěvky

© Ozdobse.cz - Všechna práva vyhrazena.