Provoz e-shopu pozastaven, e-shop je na prodej.
dominik.vlach@waltinternational.comPiercing

Zobrazit další produktyCelkem 1029 položek1 z 49

Piercing

Piercing je šperk, kterým se propichuje určitá část těla. Dnes je to jedna z nejpopulárnějších ozdob, ale dříve na něj bylo nahlíženo jako na nevhodný a nevkusný doplněk. Slovo piercing je převzaté z anglického „pierce“, což v překladu znamená propíchnout. Jeho historie sahá až do doby kamenné. V Africe byli nalezené zajímavé ozdoby ze zubů nebo kostí divokých zvířat a nástěnné malby prozrazují, že lidé je nosili zapíchnuté v nose či uších.
U primitivních národů je propichování lidského těla vstupem do dospělosti. V naší kultuře se však propichování těla rovná obrovskému trendu. Lidé si propichují obočí, nos, jazyk, rty, bradavky, pupík a dokonce i genitálie. Člověk, který si nechá propíchnout tělo, většinou neskončí u jednoho piercingu, rekordmankou je brazilská zdravotní sestra, která jich má na těle neuvěřitelných 4000.
Nejkvalitnější piercingy jsou vyráběny z titanu, chirurgické oceli nebo bioplastu, jež nepoškozuje zubní sklovinu jako ostatní piercingové šperky. Především slečny a dámy ocení piercingy zdobené krystaly Swarovski, které dodávají piercingům originální vzhled.